Clipa nefastă. Momentul ZERO al apariției cancerului în organism
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2018/07/coperta-film.jpg)
CONȚINUT VIDEO AVANTAJE
Se spune despre această boală că este o consecință a unei vieți dezordonate. Că viața sedentară, fumatul, alimentația nesănătoasă și lipsa factorilor de protecție solară măresc șansele de apariție a unui cancer într-o anumită zonă a corpului. Se mai spune că este boala hazardului. Un joc al întâmplării. Clipa nefastă. Momentul zero al formării lui este atunci când anumite celule se înmulțesc haotic, eliminându-le pe cele sănătoase și normale. În acel moment organismul devine complet vulnerabil.
foto: 123rf, Shutterstock
Florentina Mușat
Urmăreşte cel mai nou VIDEO incărcat pe avantaje.ro
Cele mai vândute colecții!
Recomandari
Mai multe din Sanatate
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_a62fb59ca96721f3fc3002a5385f12e2.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/specialist-prof-dr-vlad-ciurea.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/bautura-bunicilor-compotul-din-fructe-de-vara.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/femeie-mananca-salata-de-legume.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/05/cristian-poalelungi-dr-foto-1.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/05/omleta-spanac-la-micul-dejun.jpg)