Un bărbat bogat se purta urât cu asistentele din spital. Nu se aștepta la asemenea reacție

Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

Să fii amabil nu te costă nimic, dar cei mai mulți preferăm să alegem varianta mai simplă, cea a nepăsării sau, mai rău cea a mitocăniei. Un bărbat a dat dovadă de lipsă de bun simț și asistentele medicale care îl tratau i-au oferit o surpriză.

barbat in spital

Un cunoscut om de afaceri a trebuit să stea câteva zile în spital pentru câteva analize. Acesta s-a comportat oribil cu doctorii, dar mai ales cu asistentele medicale pe care le trata ca pe sclavele lui personale.

Niciun angajat la spitalului nu voia să facă de a face cu el. Singura angajată care îi ținea piept și nu se temea de el era asistenta șefă.

Într-o zi, asistenta-șefă s-a gândit că acest bărbat are nevoie de o lecție de viață care să îl aducă cu picioarele pe pământ. A intrat în rezerva lui și l-a anunțat că trebuie să îi ia temperatura. Bărbatul s-a plâns, s-a sucit, și-a încrucișat brațele în semn de protest și a deschis gura pentru a primi termometrul.

– Din păcate, pentru a avea o măsurare mai precisă nu pot folosi termometrul pe care orală.

Citește continuarea pe www.unica.ro

Urmăreşte cel mai nou VIDEO incărcat pe avantaje.ro
Recomandari
Mai multe din Diverse