Violeta Bănică și iubitul George au sărbătorit doi ani de relație. Cum au apărut și ce mesaj a avut Andreea Marin: „Vă iubește mami”
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/12/violeta-banica-si-iubitul.jpg)
Violeta Bănică, fiica Andreei Marin și a lui Ștefan Bănică jr., a atras atenția urmăritorilor săi după ce a publicat pe Instagram mai multe fotografii în care apare alături de partenerul ei, George. Imaginile, încărcate de naturalețe și emoție, oferă o incursiune discretă în viața lor de cuplu și au generat rapid reacții calde din partea fanilor, dar și din partea mamei sale celebre.
Într-una dintre fotografii, Violeta apare într-un selfie făcut în oglindă, într-un spațiu primitor, decorat cu detalii artistice. Ținuta ei, rafinată și în nuanțe închise, este completată de gestul afectuos al lui George, surprins în timp ce o sărută pe obraz. Cadrul transmite simplitate și sinceritate, punând accent pe conexiunea dintre cei doi, fără elemente ostentative.
Violeta Bănică, doi ani de iubire cu George
O altă imagine pare realizată într-un local, cel mai probabil din America, locul unde ambii își continuă studiile. Cei doi sunt fotografiați îmbrățișați, cu zâmbetul pe buze, în fața unui tort mic, decorat cu o singură lumânare aprinsă. Jocul de lumini și expresiile lor sugerează un moment aniversar, încărcat de semnificație, iar apropierea dintre ei este ușor de remarcat.
Postarea a fost însoțită de un mesaj concis, dar profund, ales de Violeta: „Doi ani și continuăm. Te iubesc, George'. Ecoul nu a întârziat să apară. Andreea Marin a reacționat imediat, lăsând un comentariu scurt și plin de emoție: „Vă iubește mami'.
De asemenea, secțiunea de comentarii s-a umplut de felicitări și gânduri frumoase din partea admiratorilor. Printre acestea s-a remarcat mesajul: „La mulți ani copii frumoși!! Mult noroc, iubire și să vă faceți părinții mândri!!! Violeta ești o frumusețe, ce ochi superbi ai!!!! Sărbători frumoase'.
a
Violeta Bănică a împlinit 18 ani
Pe 15 decembrie, Violeta Bănică și-a sărbătorit și ziua de naștere, a împlinit 18 ani.
Iată mesajul transmis de Andreea Marin pentru fiica sa, mesaj care a impresionat mii de oameni: „Fata mea, te-am crescut să fii lumină și deja îmi strălucești. Ce să-ți spună mama ție? Binecuvântare ești. Cu răbdare și curaj, prin atâtea am trecut, uită-te la tine azi cât de mare ești.
Mi-e drag să văd cum crești, cum te așezi frumos în lume și mă bucur să te văd cum pășești cu înțelepciune. În privirea ta curată îmi simt sufletul păcat. Ochii tăi senini, atâția ani la rând, i-am sărutat. Se deschide o nouă poartă și tu azi în ea pășești. Copil crescut cu grijă și frumos în tot ce ești. Au fost multe clipe grele, însă ne-am ținut de mână și frumos s-au așezat anii noștri împreună.
M-ai învățat să fiu și blândă și, la greu, să am răbdare. Ți-am fost pavăză și sprijin. Tu mi-ești dar și vindecare și îți mulțumesc că ești, că ai crescut cu grijă. Cu demnitate și cu grație în gesturi, omenie, bunătate. Te privesc și îmi vin plânsuri.
Dintr-un dor și o bucurie, văd în tine ce am clădit, cât de dragă mi-ești tu mie. Când ți-e greu, și-n zi, și-n noapte, ia minte, fata mea. Mama te iubește veșnic. Ești tot ce am putut visa. Ai un loc la mine în brațe, sigur, cald și primitor. Mama ție stă de post, te așteaptă, când, cu dor. La mulți ani, vise împlinite, dragul mamei puișor.'
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/salate-cu-proteine-pentru-slabit.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/irina-ponta-si-maria-ponta-la-ceremonie.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_a62fb59ca96721f3fc3002a5385f12e2.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/03/ianca-si-razvan-simion.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/livia-graur-in-budapesta.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/iuliana-luciu-la-platane.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/nutu-camataru.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/01/theo-rose-2.jpg)