Noi tensiuni între Lora și Doinița Oancea. Ce replică acidă a avut cântăreața: „A «tăcut» câteva luni pe bani buni”
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/test/lora-si-doinita-oancea-scaled.jpg)
Lora și Doinița Oancea pare că nu au îngropat securerea războiului și au făcut declarații acide. Motivul divergențelor dintre cele două este chiar Ionuț Ghenu.
Doinița Oancea a declarat pentru Fanatik că a preferat să nu facă prea multe declarații despre Lora și Ionuț Ghenu, ci a preferat să stea departe de acest scandal. „Am ales să tac nu pentru că m-ar fi interesat cum apar la televizor. Nu-mi doream să stau într-o mocirlă care nu era pentru mine. Eu sunt mai discretă, sunt plină de viață, dar calmă când tac. Mă refer la singurul mare scandal pe care l-am avut public. Oamenii vor înțelege.'
Ionuț Ghenu este fostul iubit al Doiniței Oancea și actualul iubit al Lorei. La un moment dat s-a zvonit că artista i-ar fi furat iubitul actriței, iar de aici au apărut tensiunile între cele două vedete.
Lora nu a fost deloc încântată când a auzit declarațiile făcute de Doinița Oancea și a acuzat-o pe aceasta că a primit bani mulți pentru aparițiile la TV legate de acest subiect. „A «tăcut» câteva luni pe bani buni în fiecare seară la emisiune, în «mocirla» pe care ea a creat-o! Ferească!', este mesajul postat de cântăreață pentru actriță.
Lora spune că nu a fost niciodată prietenă cu Doinița Oancea
Lora a fost invitată acum ceva timp la podcastul lui Cătălin Măruță, unde a vorbit pentru prima dată despre începutul relației cu Ionuț Ghenu.
„Când am început să vorbim mai mult. Era un an foarte nasol. Aveam două emisiuni TV și am avut peste 130 de concerte în anul acela, în 2014. Problemele personale ne-au făcut să vorbim. Era un fel de terapie de grup. M-am apropiat în perioada aia foarte tare și cu dansatoarele. În momentul în care ești prieten cu un alt om, tu vezi nedreptățile din viața lui altfel. Când tu știi niște chestii nu mai vezi superficial. El era într-o relație, dar era și nu era'
Deși începuse o relație nouă, artista era condamnată de cei din jur că i-ar fi furat iubitul prietenei sale. Cântăreața a precizat că nu a fost niciodată prietenă cu Doinița Oancea și nici nu i-a furat iubitul acesteia. „Doinița nu era prietena mea. Așa a apărut, dar nu era așa. Eu am vrut să fim prietene. (…) Lumea m-a condamnat că ea a vrut să facă niște lucruri, dar asta e treaba ei să le ducă. (…) Eu eram la Antena 1 atunci. Ajungeam acasă lunea. Totul s-a întâmplat în 2014 și eram măritată din 2012. Era pe final de căsnicie', a dezvăluit Lora.
Iată ce poți citi în ediția de print a revistei Avantaje, iunie 2023:
A apărut ediția de IUNIE a revistei Avantaje, luna Iiei românești coborâte până în vremea modernă tocmai din cultura Cucuteni și cu denumirea derivată de la latini. Această piesă vestimentară cizelată în veacuri de tradiție este piesa cult, piesa capodoperă din portul nostru popular, despre care se zice că aduce noroc, atrage pețitorii și protejează de spiritele rele și a devenit faimoasă în toată lumea prin geniala denumire şi reprezentare pe care i-a oferit-o inegalabilul Henri Matisse: „la blouse roumaine fiind reinterpretată ulterior de aproape toți marii designeri de modă ai lumii.
Iar Ziua Internațională a Iiei se sărbătorește imediat după începutul verii astronomice, în aceeași zi cu cea a zânelor Sânziene, în 24 iunie, ca un simbol al norocului, dar și al fericirii și feminității celei care o poartă.
Răsfoiește revista aici: https://magazines.ringier.ro/editie/avantaje-iunie-2023/#pagina-1
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/02/teo-trandafir-podcast.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/astrolog-urania-1.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_1b10f645f493a2e152601e79b2e1b9f4.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/brigitte-pastrama-mostenire.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/01/vacanta-dani-otil-si-gabriela.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/gyorfi-cu-fam.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/05/dana-rogoz-si-radu-dragomitr.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/laura-cosoi-scaled.jpg)