Reacția Anamariei Prodan, după ce fostul ei iubit a fost arestat. Flavius Nedelea e acuzat într-un dosar de prostituție
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2023/09/Anamaria-Prodan-si-Flavius-Nedelea-5-1-e1694121168479.jpg)
Anamaria Prodan a avut prima reacție, după ce Flavius Nedelea, fostul ei iubit, a fost arestat vineri, 19 octombrie, după ce a fost acuzat într-un dosar de prostituție. Impresara este șocată de cele aflate.
După despărțirea de Laurențiu Reghecampf, Anamaria Prodan s-a afișat la brațul lui Flavius Nedelea, un om de afaceri din București, care s-a iubit în trecut și cu Laurette. Acum, bărbatul se află în arest de vineri, după ce a fost acuzat într-un dosar de prostituție.
Impresara se arată foarte surprinsă de cele întâmplate și mărturisește că ea consideră că la mijloc este vorba despre o neînțelegere. Flavius Nedelea a fost ridicat de procurorii DIICOT, după ce a fost acuzat într-un dosar de prostituție. El deține mai multe localuri de noapte, iar angajatele lui ar fi practicat servicii și el le coordona și monitoriza activitatea prin cazare și alte servicii.
„Am aflat acum. Habar nu am. Nu cred așa ceva! Flavius nu are cum să aibă de-a face cu așa ceva. Cu siguranță, este o greșeală. Flavius nu are cluburi! Are doar restaurant. Deci nu văd de unde până unde. Este prietenul meu pe viață. Nu cred în absolut nimic din ce văd', a declarat Anamaria Prodan, în exclusivitate pentru CANCAN.RO.
Contactată și de jurnaliștii de la spynews.ro, Anamaria Prodan nu a mai dorit să facă alte declarații. De asemenea, fosta soție a lui Laurențiu Reghecampf s-ar fi arătat deranjată de faptul că numele lui Flavius Nedelea, fostul ei iubit, este acum asociat cu ea.
Ce spune Poliția despre dosarul lui Flavius Nedelea
„La data de 08.10.2023, procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Structura Centrală împreună cu polițiști ai Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR, pun în aplicare 17 mandate de percheziție domiciliară, inclusiv la sediul și punctele de lucru al unor persoane juridice, în municipiile București și Constanța, dar și pe raza județului Ilfov, într-o cauză privind săvârșirea infracțiunilor de constituirea unui grup infracțional organizat și proxenetism.
S-a reținut că, începând cu anul 2017, pe raza municipiilor București și Constanța s-a constituit și acționează un grup infracțional organizat în scopul comiterii infracțiunii de proxenetism în cadrul unor cluburi de noapte, unde mai multe femei angajate ca dansatoare tip streaptease practică prostituția.
Liderul grupului, alături de alți trei membrii, coordonează întreaga activitate referitoare la modul de acțiune în ceea ce privește activitatea de proxenetism a grupului, angajează dansatoare tip streaptease care să practice prostituția, le coordonează și monitorizează activitatea de prostituție, asigură cazarea tinerelor și condițiile necesare practicării prostituției prin punerea la dispoziție de camere în cadrul cluburilor asigură protecție fizică tinerelor determinate să practice prostituția prin intermediul agenților de pază angajați, colectează sumele de bani obținute de către tinerele determinate să practice prostituția pentru sine în baza înțelegerilor prealabile cu acestea, oferă comisioane în bani persoanelor care aduc clienți în vederea întreținerii de relații sexuale contra cost cu fetele angajate în cadrul cluburilor.
Ceilalți membrii angajează dansatoare, le coordonează și monitorizează activitatea de prostituție și asigură condițiile necesare practicării prostituției prin punerea la dispoziție de camere în cadrul clubului, colectează sumele de bani obținute în urma practicării prostituției de către angajate și oferă comisioane în bani persoanelor care aduc clienți în vederea întreținerii de relații sexuale contra cost.
De asemenea, parte din clienți, sunt racolați prin intermediul unor taximetriști , în schimbul unor comisioane. La sediul DIICOT – Structura Centrală vor fi conduse, pentru audieri, peste 20 de persoane. Acțiunea beneficiază de sprijinul Serviciului Investigații Criminale din Poliția Capitalei și jandarmilor din cadrul Inspectoratului General aa Jandarmeriei Române. Suportul de specialitate a fost asigurat de către Biroul Tehnic și de Criminalistică din cadrul D.I.I.C.O.T. și Direcția Operațiuni Speciale din Poliția Română.
Facem precizarea că pe întreg parcursul procesului penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de procedură penală, precum și de prezumția de nevinovăție', se arată în comunicatul poliției.
A apărut ediția de octombrie a revistei Avantaje
Luna octombrie, pentru Avantaje, înseamnă an de an, o nouă aniversare. O nouă bornă așezată la temelia revistei. S-au făcut 27 de borne, 27 de ani de apariții neîntrerupte. Nu e lucru mic… Înseamnă, mai presus de numărătoarea filelor, a paginilor, a tuturor edițiilor, muncă multă și dedicare, căutare asiduă de subiecte potrivite.
De ceva ani, luna octombrie este semnalul de alarmă de la nivel mondial pentru cancerul de sân. Aici, firesc, i-am dat cuvântul profesorului Blidaru, promotorul celor mai multe premiere în tratamentul de elecție al cancerului de sân din România.
Interviuri
Vlăduța Lupău este resortul care împinge o generație puțin haotică și fără repere clare, înainte, și-i oferă un sens. Simplul fapt că e plăcută, iubită, ascultată, urmărită ne umple sufletele de speranță: nu e totul pierdut, folclorul mai are o șansă, muzica de petrecere nu cade total și literalmente în derizoriu… pentru că la răstimpuri apare câte o Vlăduța într-un colț de țară, care ne amintește tuturor cât de frumos știu să petreacă românii ca să-și slăvească bucuria și să uite de necazuri.
Psiho
- Dacă cel mic nu are prieteni, cel mai probabil este o fire retrasă și introvertită. Ce e de facut dacă micuțul tău nu se împrietenește cu ceilalți copii? E ceva firesc sau e cazul sa te îngrijorezi?
- Sindromul reflectorului în relația de cuplu: se referă la situația în care, unul dintre parteneri atacă și acuză în permanență, iar celălalt este mereu un defensivă, obligat să se apere continuu.
- Bârfa. Ai întâlnit pe cineva care să nu stea niciodată la o șuetă? Greu de crezut. Mai ales că micile discuții de la colț' nu numai ca îți satisfac curiozitatea, dar îți pot aduce și beneficii neașteptate.
Sănătate
- Ne-am obișnuit să considerăm durerile de spate și fracturile (frecvente sau nu) drept semne inerente ale bătrâneții, iar medicii iau drept „discopatie” sau „spondiloză cervicală” tasările vertebrale osteoporotice, pe care le tratează cu Indometacin, Diclofenac sau alte antiinflamatorii.
- Te dor articulațiile când se schimbă vremea? O persoană „meteodependentă' se plânge de simptome fizice sau emoționale în funcție de starea vremii, prin urmare poate simți disconfort sau durere la nivelul articulațiilor sau mușchilor atunci când vremea se schimbă.
- Avortul spontan: este o afecțiune caracterizată prin pierderea a trei sau mai multe sarcini consecutive înainte de săptămâna 20 de sarcină. Poate fi o experiență devastatoare dar este important să înțelegem cauzele și să ținem cont de recomandările pentru gestionarea avortului spontan recurent.
Gastronomie
Femeia la cratiță – ce citim în cărțile de bucate. Cărțile franceze au melci, scoici și alte orătănii din mare, ale noastre mai deloc. Cele chinezești se folosesc de foc iute și scurt, din paie și gunoaie; în Europa au fost mereu păduri de pus pe foc, deci gătim la foc lent și îndelungat. Acolo unde clima e caldă, condimentele sunt necesare ca prin iuțeala lor să provoace transpirație și deci să răcorească organismul.
Află mai multe din ediția print Avantaje octombrie: https://magazines.ringier.ro/brands/avantaje/
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/salate-cu-proteine-pentru-slabit.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/irina-ponta-si-maria-ponta-la-ceremonie.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_a62fb59ca96721f3fc3002a5385f12e2.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/03/ianca-si-razvan-simion.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/livia-graur-in-budapesta.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/iuliana-luciu-la-platane.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/nutu-camataru.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/01/theo-rose-2.jpg)