Monica Bîrlădeanu, despre așteptările pe care le are de la iubitul ei. Actrița are o relație cu un bărbat mai tânăr decât ea
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2022/03/monica-birladeanu-de-la-protv-la-antena-2.jpg)
Monica Bîrlădeanu a făcut recent declarații sincere cu privire la criteriile pe care le are pentru alegerea partenerului de viață. Actrița a punctat aspecte esențiale care definesc așteptările sale într-o relație.
Vedeta a subliniat că partenerul ideal nu trebuie să fie un „salvator” care să-i rezolve problemele. Monica Bîrldădeanu a explicat că este obișnuită să muncească pentru a-și atinge obiectivele materiale și că nu caută într-un partener o soluție la aceste provocări.
„Cred că societatea asta este obișnuită, sau a propus un tipar de femeie foarte obișnuită, ca bărbatul să fie o rezolvare și un răspuns la nevoile personale, să îi rezolve probleme, să îi cumpere mașină, să îi cumpere garderoba, să o ducă în vacanțe. Eu nu am nevoie de nimic din toate lucrurile astea, le am, muncesc pentru ele. Mie mi se pare că tipul de femei care sunt eu este că aleg să spun „DA' unui bărbat pentru că îl vreau, nu pentru că am nevoie de el. Nu am nevoie nici măcar să îmi rezolve problemele emoționale', a dezvăluit Monica Bîrlădeanu, recent, în cadrul unui podcast.
Ea a evidențiat faptul că este o femeie independentă și că își asumă responsabilitatea pentru rezolvarea problemelor materiale din viața ei.
De asemenea, actrița a fost clară în ceea ce privește nevoile sale emoționale. Monica Bîrlădeanu a afirmat că nu se bazează pe partenerul ei pentru a-și satisface necesitățile emoționale
Valeriu Gheorghiță este cu trei ani mai tânăr decât Monica Bîrlădeanu, însă vârsta nu a fost niciodată o problemă pentru ei. Actrița preferă să aibă o relație discretă și să își trăiască povestea de iubire departe de ochii curioșilor.
Monica Bîrlădeanu are o relație cu Valeriu Gheorghiță
De curând au apărut în presă imagini cu Monica Bârlădeanu și Valeriu Gheorghiță în timp ce se aflau într-un jaccuzi la un hotel de lux din Bulgaria. După apariția fotografiilor în presă s-a speculat că iubitul actriței ar fi căsătorit. Monica Bârlădeanu nu a dorit să fie în centrul unui triunghi amoros, astfel că a făcut primele declarații despre relația pe care o are cu Valeriu Gheorghiță.
Medicul militar a fost căsătorit cu o colegă de facultate, însă căsnicia lor s-a încheiat în urmă cu mai mult timp.
„Dragilor, știu că circulă o știre cu informații eronate vis-a-vis de relația mea personală și ca să nu vă faceți gânduri sau să vă puneți întrebări, îmi doresc să aflați adevărul direct de la mine: partenerul meu de viață e un bărbat absolut necăsătorit, liber de orice obligație. Nu e o relație ascunsă, doar că am acest principiu de care mă țin, să nu vorbesc public despre viața mea personală.
Vă îmbrățisez tare!'
A apărut revista Avantaje ediția de noiembrie 2023
Luna aceasta vă surprindem cu un număr cu adevărat special, cu un DOSAR în care dezbatem tulburările de personalitate cele mai des întâlnite, cu subiecte de sănătate considerate tabu dar și cu invitați- surpriză:
EXCLUSIV AVANTAJE:
CRISTIAN DIACONESCU – Diplomat de carieră și fost ministru de externe, totul pornind de la o bază juridică, Cristian Diaconescu poate oferi context pentru cele mai „fierbinți' subiecte ale zilei. În interviul Din ediția de noiembrie poți citi o sinteză a ceea ce înseamnă rolul României în UE, fenomenul fake news, dar și noile direcții de dezvoltare – cum ar fi energia verde și folosirea inteligenței artificiale.
DOSAR SPECIAL – Tulburările de personalitate
Cauzele exacte ale tulburărilor de personalitate nu sunt pe deplin înțelese, dar se crede că o combinație de factori genetici, chimici și de mediu pot contribui la dezvoltarea lor.
PARANOICUL – Personalitatea paranoică nu este un caz de nebunie, este doar un om cu o înclinație permanentă spre suspiciune și neîncredere.
HISTRIONICUL – În prima zi, pare charismatic, te vrăjește. A doua zi, te cam obosește.
A treia zi, deja ai vrea să-l tragi din priză. Cine să fie? Un individ cu personalitate histrionică.
PERFECȚIONISTUL – „Dușmanul binelui e mai binele', se spune. Cel care nu este niciodată mulțumit riscă să nu-și termine treaba la timp. În plus, îi critică la nesfârșit pe cei din jur. Rău pentru el, rău pentru toată lumea.
DEPENDENTUL – Dacă te sufocă, poți să te scuturi de el și să scapi. Dar ce se va întâmpla cu el după aceea? Dependentul este expus unor riscuri dintre cele mai grave.
DEPRESIVUL – Cum să ne purtăm cu personalitatea depresivă atunci când face parte din viața noastră? Dacă se leagă de evenimente concrete, dacă are cauze certe, dacă este o stare temporară, depresia este o maladie. Dacă este un fel de a fi permanent al cuiva, vorbim despre o personalitate dizarmonică de tip depresiv.
Vrei să te bucuri de o căsnicie fericită? Atunci fii foarte atentă la primul și cel mai important pas pentru reușita în doi: alegerea partenerului de viață! Vă plac aceleași lucruri și vă ghidați în viață după aceleași valori? Cu siguranță, el va fi alesul! Sau poate că, deși nu vă înțelegeți întotdeauna, vă completați reciproc – doar știe oricine, contrariile se atrag.
Ești prizoniera dragostei? Când ne îndrăgostim, viața noastră gravitează în jurul persoanei iubite și pare că nimic altceva nu mai există în jur. Dar dragostea nu înseamnă acapararea unuia de către celălalt. Viața fiecăruia are o multitudine de fațete pe care nu le putem neglija, oricât de mult am fi preocupați de partener și de dragostea pentru el.
Citește revista aici: https://magazines.ringier.ro/brands/avantaje/
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/salate-cu-proteine-pentru-slabit.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/irina-ponta-si-maria-ponta-la-ceremonie.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_a62fb59ca96721f3fc3002a5385f12e2.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/03/ianca-si-razvan-simion.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/livia-graur-in-budapesta.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/iuliana-luciu-la-platane.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/nutu-camataru.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/01/theo-rose-2.jpg)