Cum se înțelege Irina Columbeanu cu fratele vitreg. Ce spune despre vila din Izvorani

Irina Columbeanu a revenit recent în România pentru a-și vizita tatăl, Irinel Columbeanu. Într-un interviu acordat revistei OK! Magazine, fiica Monicăi Gabor a discutat despre viața ei în America și despre relația cu părinții săi.

Luna trecută, Irina Columbeanu a sosit în România după o absență de mai bine de șase ani, timp în care s-a mutat în Statele Unite alături de mama sa. Înainte de plecare, ea locuise cu tatăl său în vila din Izvorani, care între timp a ajuns o ruină. Irina își amintește cu drag de casa în care a crescut.

„Îmi amintesc că era cea mai frumoasă casă din lume şi chiar dacă nu mai este, sunt foarte recunoscătoare că am avut ocazia să locuiesc în ea. Acei 12 ani petrecuți acolo sunt memorabili', a spus fiica lui Irinel Columbeanu.

Irina Columbeanu și bona eiSeparatorVEZI FOTOPOZA (1 / 14)

Irina a vorbit cu multă emoție despre revederea cu tatăl ei și mărturisește că aștepta cu mare nerăbdare să-l strângă în brațe. „De-abia aşteptam să-i sar în brațe! (…) Este același tată inteligent, iubitor, foarte politicos și foarte amuzant. Este tatăl meu aşa cum a fost întotdeauna, iar legătura noastră e neschimbată. Dacă mă întrebi cum mi se pare acum, că au trecut anii, e normal, cu toții îmbătrânim, nu putem face nimic legat de asta. (…) N-aş spune intimidat, aş spune fericit că am crescut şi că mama a avut atât de bine grijă de mine. A fost un pic uimit, dar şi bucuros să mă vadă mare'.

În cadrul aceluiași interviu, adolescenta a declarat că își dorea să îi mulțumească personal tatălui său pentru tot ce i-a oferit. „Am vrut să-i mulțumesc pentru tot ce a făcut pentru mine şi să-i spun în faţă că-l iubesc, să petrecem timp împreună, ca să avem şi mai multe amintiri frumoase cu noi doi'.

Și a continuat: „De exemplu, tata ştie foarte multe limbi străine şi el m-a încurajat să învăț și franceza, și engleza şi sunt foarte recunoscătoare pentru asta. E clar că am moştenit de la el apetenţa pentru limbile străine şi pentru studiu, în general. El mereu îmi povestește întâmplări din istorie şi sunt mereu fascinante. Cumva, învăţăm împreună, ne place să ne uităm la filme, ne plac cam aceleaşi lucruri şi avem cam acelaşi simţ al umorului. Iar cu mama mă asemăn la faptul că suntem amândouă în zodia Capricornului, suntem empatice, intuitive și avem compasiune. Și toți trei avem în comun setea de a învăța'.

Fiica Monicăi Gabor are o relație foarte bună și cu fratele ei vitreg, fiul lui Mr. Pink. „Acum are 13 ani. Ne înţelegem bine', a declarat Irina Columbeanu pentru okmagazine.ro.

În interviu, Irina a mărturisit că, deși inițial s-a temut de mutarea în Statele Unite, adaptarea sa în Malibu a fost mult mai ușoară decât anticipase. Americanii au primit-o cu brațele deschise, iar ea a reușit să lege prietenii strânse în noua sa comunitate.

„Prima oară, îmi imaginam că lumea e foarte rea, aşa cum vedeam prin filme. Iar eu aveam și un accent foarte pregnant, de care mulți cam râdeau. Cumva, era normal, pentru că eram un fel de outsider. Dar m-am adaptat repede, toţi au fost amabili și respectuoşi şi asta îmi place mult la americani'.

Urmăreşte cel mai nou VIDEO incărcat pe avantaje.ro
Recomandari
Publicitate
Libertatea
VIVA!
Unica.ro
Retete
Baby
ELLE
CSID
Ego.ro
Descopera.ro
Diva Hair
TV Mania
Trending news
Mai multe din Vedete