Ce spune Cătălin Botezatu despre despărțirea de Nicolle Fota. „Nu am timp să cresc copii. Diferența de vârstă contează”
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/03/catalin-botezatu-si-nicolle-fota.jpg)
Cătălin Botezatu și Nicolle Fota au trăit o frumoasă poveste de dragoste, însă, la începutul acestui an, aceștiau au decis să meargă pe drumuri separate. Designerul a vorbit recent despre motivele care au dus la despărțire. Acesta a precizat că diferența de vârstă de 40 de ani dintre ei și-a spus cuvântul.
Cătălin Botezatu și Nicolle s-au cunoscut acum câțiva ani, la o prezentare de modă, și totul părea doar profesional… până când lucrurile au luat o întorsătură neașteptată. Din păcate, diferența de vârstă dintre ei și-a spus cuvântul iar cei doi nu mai formează un cuplu.
„Nu am timp să cresc copii! Nicolle e foarte drăgălașa, e o tipă foarte faină. I-am spus de la început că mie îmi plac femeile care știu ce vor. Ea este încă un copil, dar știe ce vrea. A învățat într-o perioadă scurtă multe de la mine', a mărturisit designerul pentru Cancan.
'Mi-am dorit foarte tare să își termine liceul, să-și ia Bacalaureatul și să facă o facultate. Eu consider că în ziua de astăzi, indiferent ce facultate faci, o patalama acolo e bună. Si mi-aș dori pentru ea, mi-am dorit pentru ea să facă Medicina, ok, o să facă și Medicina. Mai departe, o să vedem. N-am timp, si ea a înțeles asta, eu sunt tot timpul plecat, nu peste tot pot s-o iau cu mine pentru că nu am cum', a mai spus Cătălin Botezatu.
Recent, cei doi s-au întâlnit la festivalul Wonderland de la Cluj, unde Cătălin Botezatu a avut prezentare.
'Acolo unde sunt prezentări, da, vine, și unde se pretează să intre în prezentări, unde nu, nu. Trebuie să rămână acasă, are și ea o viață a ei. E mai complicat și acum… știi… uneori si diferența de vârstă nu pot să spun ca nu conteaza, contează. Si nu mai am nervi să înțeleg o puștoaică uneori (rade – n.r.), dar încerc. Încerc, pentru că ea merită, este o fată extraordinară și merită toată atenția mea', a mai adăugat Cătălin.
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/02/teo-trandafir-podcast.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/astrolog-urania-1.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_1b10f645f493a2e152601e79b2e1b9f4.jpg)
:quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/horoscop-urania-1.png)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/05/dana-rogoz-si-radu-dragomitr.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/laura-cosoi-scaled.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/02/dan-negru-5.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/cristian-boureanu-despre-frate.jpg)