Andreea Popescu a slăbit 17 kilograme în patru luni. Cu ce probleme se confruntă acum
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/01/andreea-popescu-a-slabit.jpg)
Andreea Popescu a slăbit spectaculos în doar câteva luni, ajungând la o formă ca la 20 de ani, însă transformarea rapidă a venit și cu efecte neașteptate. Influencerița a vorbit deschis despre injecțiile pentru slăbit, sport și problema căderii părului apărută din cauza slăbirii bruște.
Andreea Popescu a trecut printr-o schimbare spectaculoasă în ultimele luni, iar transformarea ei nu a trecut neobservată. Influencerița arată mai bine ca niciodată, însă drumul până la această formă a venit cu provocări și efecte mai puțin plăcute, despre care vedeta a ales să vorbească sincer.
Cunoscută pentru energia ei și stilul de viață activ, Andreea Popescu a decis să facă o schimbare importantă în ceea ce privește silueta. Deși sportul a jucat un rol esențial în proces, vedeta a recunoscut că a apelat și la injecții pentru slăbit, administrate exclusiv la recomandarea medicului. Rezultatele au fost rapide: în doar patru luni, Andreea a reușit să slăbească 17 kilograme, ajungând la o formă care îi amintește de perioada în care avea 20 de ani.
Andreea Popescu a slăbit 17 kilograme în 4 luni
Deși este extrem de mulțumită de rezultate, Andreea nu a ascuns nici efectele secundare ale slăbirii rapide. Vedeta a povestit că, la un moment dat, a început să se confrunte cu căderea părului, lucru care a îngrijorat-o. Totuși, aceasta a ținut să clarifice că problema nu a fost cauzată de tratamentul medicamentos, ci de ritmul accelerat în care a pierdut kilogramele. „Dacă mi-a căzut părul, nu mi-a căzut din cauza medicamentului, ci din cauza slăbitului brusc și rapid. În patru luni am slăbit 17 kilograme', a explicat Andreea Popescu.
Experiența ei este un exemplu de transparență rar întâlnit în mediul online, unde transformările sunt adesea prezentate fără a vorbi despre costurile reale ale acestora. Andreea a subliniat importanța echilibrului, a monitorizării medicale și a răbdării, mai ales atunci când vine vorba despre sănătate.
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/salate-cu-proteine-pentru-slabit.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_a62fb59ca96721f3fc3002a5385f12e2.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/03/ianca-si-razvan-simion.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/livia-graur-in-budapesta.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/iuliana-luciu-la-platane.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/nutu-camataru.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/01/theo-rose-2.jpg)