Theo Rose a apărut cu ochiul vânăt. Mesajul transmis de artistă: „Cum am ajuns în situația asta?”
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2023/11/theo-rose-ochi-vanat-1.jpg)
Theo Rose și-a îngrijorat fanii după ce a apărut cu ochiul vânăt și umflat pe rețelele de socializare. Artista a dezvăluit ce s-a întâmplat și cum a ajuns în această situație.
Fanii au trecut printr-o adevărată stare de panică atunci când au văzut imagini șocante cu Theo Rose, unde artista apărea cu un ochi vânăt și umflat. Cu toate acestea, artista a dezvăluit rapid misterul din spatele acestei apariții șocante, liniștind astfel urmăritorii ei îngrijorați.
„Cum am ajuns în situația asta? Păi e foarte simplu. Filmez pentru Clanul și aveam nevoie de machiajul ăsta. Trebuie să mi-o iau și eu o dată. Abia așteptam secvența asta.', a mărturisit Theo Rose, pe TikTok.
În realitate, Theo Rose nu a pățit nimic, iar senzaționala transformare a fost rezultatul unui machiaj extrem de bine făcut. Această apariție a venit în contextul filmărilor pentru un nou episod din popularul serial de la Pro TV, CLANUL, unde artista interpretează rolul Verei.
Pentru a evita orice confuzie sau îngrijorare în rândul fanilor săi, Theo Rose a făcut public procesul de machiaj într-un filmuleț captivant. Ea a filmat cu atenție fiecare pas al transformării, dezvăluind astfel că secretul ochiului vânăt și umflat stă în mâinile pricepute ale unui make-up artist talentat. Fanii au avut astfel ocazia de a vedea cum o simplă aplicare de machiaj poate crea iluzii incredibile și cât de impresionantă este munca din spatele culiselor.
@theorose Vreo 3 zile n-am deschis ochiul drept😂 cine a vazut bataia din @clanulserial ♬ sunet original - Theo Rose
„Femeie bătută! Așa se face un ochi umflat. Vedeți… că nu știați la ce vă ajută educația plastică la școala generală. Uite, la asta! Ca să umflați ochii. Ziceți că nu e nevoie de educație plastică să umfli niște ochi. Ce vorbești?', a povestit artista, în timp ce era machiată.
A apărut revista Avantaje ediția de noiembrie 2023
Luna aceasta vă surprindem cu un număr cu adevărat special, cu un DOSAR în care dezbatem tulburările de personalitate cele mai des întâlnite, cu subiecte de sănătate considerate tabu dar și cu invitați- surpriză:
EXCLUSIV AVANTAJE:
CRISTIAN DIACONESCU – Diplomat de carieră și fost ministru de externe, totul pornind de la o bază juridică, Cristian Diaconescu poate oferi context pentru cele mai „fierbinți' subiecte ale zilei. În interviul Din ediția de noiembrie poți citi o sinteză a ceea ce înseamnă rolul României în UE, fenomenul fake news, dar și noile direcții de dezvoltare – cum ar fi energia verde și folosirea inteligenței artificiale.
DOSAR SPECIAL – Tulburările de personalitate
Cauzele exacte ale tulburărilor de personalitate nu sunt pe deplin înțelese, dar se crede că o combinație de factori genetici, chimici și de mediu pot contribui la dezvoltarea lor.
PARANOICUL – Personalitatea paranoică nu este un caz de nebunie, este doar un om cu o înclinație permanentă spre suspiciune și neîncredere.
HISTRIONICUL – În prima zi, pare charismatic, te vrăjește. A doua zi, te cam obosește.
A treia zi, deja ai vrea să-l tragi din priză. Cine să fie? Un individ cu personalitate histrionică.
PERFECȚIONISTUL – „Dușmanul binelui e mai binele', se spune. Cel care nu este niciodată mulțumit riscă să nu-și termine treaba la timp. În plus, îi critică la nesfârșit pe cei din jur. Rău pentru el, rău pentru toată lumea.
DEPENDENTUL – Dacă te sufocă, poți să te scuturi de el și să scapi. Dar ce se va întâmpla cu el după aceea? Dependentul este expus unor riscuri dintre cele mai grave.
DEPRESIVUL – Cum să ne purtăm cu personalitatea depresivă atunci când face parte din viața noastră? Dacă se leagă de evenimente concrete, dacă are cauze certe, dacă este o stare temporară, depresia este o maladie. Dacă este un fel de a fi permanent al cuiva, vorbim despre o personalitate dizarmonică de tip depresiv.
Vrei să te bucuri de o căsnicie fericită? Atunci fii foarte atentă la primul și cel mai important pas pentru reușita în doi: alegerea partenerului de viață! Vă plac aceleași lucruri și vă ghidați în viață după aceleași valori? Cu siguranță, el va fi alesul! Sau poate că, deși nu vă înțelegeți întotdeauna, vă completați reciproc – doar știe oricine, contrariile se atrag.
Ești prizoniera dragostei? Când ne îndrăgostim, viața noastră gravitează în jurul persoanei iubite și pare că nimic altceva nu mai există în jur. Dar dragostea nu înseamnă acapararea unuia de către celălalt. Viața fiecăruia are o multitudine de fațete pe care nu le putem neglija, oricât de mult am fi preocupați de partener și de dragostea pentru el.
Citește revista aici: https://magazines.ringier.ro/brands/avantaje/
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/salate-cu-proteine-pentru-slabit.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/irina-ponta-si-maria-ponta-la-ceremonie.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_a62fb59ca96721f3fc3002a5385f12e2.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/03/ianca-si-razvan-simion.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/livia-graur-in-budapesta.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/iuliana-luciu-la-platane.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/nutu-camataru.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/01/theo-rose-2.jpg)