Silviu Țolu, detalii din relația cu Lili Sandu. „Am locuit o perioadă cu mama lui Lili. Cel mai bine…fiecare familie la locul ei”
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/06/lili-sandu-si-silviu-tolu.jpg)
Lili Sandu și Silviu Țolu trăiesc de mai mulți ani o frumoasă poveste de dragoste. Aceștia sunt părinții unui băiețel, însă, până acum nu au făcut pasul cel mare, pentru a deveni soț și soție. Recent, partenerul vedetei a fost singur la lansarea unui film, iar el a explicat motivul pentru care Lili nu l-a însoțit.
„Lili este foarte obosită, e super ocupată cu proiecte. A avut o idee să vină, dar a decis într-un final să se odihnească pentru că are zile full de filmări. Pe Thomas l-am dus la mare cu bunicii să se bucure de mare, soare și nisip', a declarat Silviu Țolu pentru Cancan.
Întrebat dacă el și Lili au luat în calcul vreodată să se mute cu părinții în casă pentru a le fi aproape, Silviu a răspuns fără rețineri.
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2022/12/lili-sandu-si-silviu-tolu-6.jpg)
„Aș prefera să nu, nu cred că trebuie încurcate lucrurile astea. Am locuit o perioadă cu mama lui Lili și ne-a ajutat foarte mult cu Thomas, dar pe termen lung cred că cel mai bine ar fi ca fiecare să fie la locul lui, fiecare familie la locul ei. Mi se pare cel mai sănătos', a spus Silviu Țolu.
Partenerul lui Lili Sandu a dezvăluit și ce planuri au pentru vara aceasta. „Mergem 100% în mai multe vacanțe. Așteptăm niște confirmări în legătură cu vacanța principală în care mergem și cu Thomas și cu ai noștri. Am făcut anul trecut treaba asta și a fost excelent. Am reușit să ne pasăm responsabilitățile astfel încât să fie o vacanță plăcută pentru toată lumea. Avem o vacanță planificată eu și Lili, vom merge câteva zile la Cluj și oscilăm dacă mai facem încă una cu Thomas.
Încercăm să ne facem măcar de două, trei ori pe an o vacanță în doi, chiar dacă este un weekend, chiar dacă este un city break, ajută la reconectare și ieși din rutina asta zilnică care de multe ori te copleșește, așa că atunci când ne simțim copleșiți e foarte plăcut să evadăm', a mai spus Silviu Țolu.