Îți aduci aminte de gemenele de la Indiggo? Cum arată acum și cu ce se ocupă la 38 de ani
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2023/08/gemenele-indiggo-6.jpg)
Mihaela și Gabriela Modorcea sunt cunoscute de mulți ani de zile drept Gemenele de la Indiggo. Surorile, care recent au împlinit 38 de ani, activează de aproximativ 25 de ani în industria muzicală, iar de ceva vreme au părăsit scena din România pentru cea din America.
În 1996, pe când aveau 12 ani, ele au debutat în seara de Crăciun, la TVR și Radio România Actualități cu „Colinde, colinde', pe versurile lui Mihai Eminescu și muzica lui Romeo Vanica. Ulterior, el au apărut la toate posturile de televiziune, rapid au devenit celebre.
Mihaela și Gabriela Modorcea au avut succes în România nu doar ca artiste, dar și ca actrițe. Au jucat în mai multe filme, dar au lansat și album de poezii, și au și pictat, având o expoziție la un teatru renumit din București.
În prezent, ele locuiesc în America de aproximativ 15 ani de zile, acolo unde formează trupa „Indiggo Twins'. Ele sunt stabilite în Chicago și continuă să facă muzică.
Conform Pro TV, surorile au o pagină de Insagram unde postează mult mai rar decât s-ar aștepta mulți, dar pozele arată că fizic nu s-au schimbat prea mult și sunt la fel de frumoase. Muzica lor e foarte diferită de ce cântau în România.
Astfel, Mihaela și Gabriela au lansat un album de muzică religioasă, intitulat „Christ is risen' (Hristos Renaște). Cele două țin și spectacole cu teme similare, pe care le descriu ca pe „o experiență intimă, divină, care îți transformă inima și o umple de veselie veșnică.”
Una dintre cele mai recente poze o înfățișează pe Gabriela și e însoțită de un text care face referire la piesa lor recentă, „Open up to Christ – Deschide-te către Hristos”. Cuvintele care o însoțesc sunt: „Open Up' este una dintre melodiile mele preferate pe care le-a scris geamana mea Mihaela. Verifică-l și deschide-ți sufletul către iubirea veșnică.”
Iată ce poți citi în ediția de print a revistei Avantaje, iulie 2023:
Ediția de iulie a revistei Avantaje este ca un balsam pentru suflet. Oferă de toate pentru toți, iar mințile curioase își vor găsi aici subiectul favorit, din orice domeniu. Bucură-te de această minunată vară, fii recunoscătoare pentru toate darurile vieții și rămâi alături de noi, de revista Avantaje:
Beauty
– Obiceiuri care te fac să pari mai în vârstă: știm cu toții că îmbătrânirea este inevitabilă, dar unele obiceiuri și lipsa unei rutine sănătoase accelerează procesul și adaugă tenului, corpului și atitudinii unei persoane mulți ani peste vârsta reală.
Nutriție
– Ai intoleranță la gluten? Iată ce trebuie să afli: glutenul este considerat un alergen periculos fiind trecut în rândul celor 14 alergeni alimentari legiferați în Uniunea Europeană care trebuie evidențiați pe toate listele de ingrediente.
Interviu
– Narine Abgarian a cucerit de la primul ei roman tradus în limba română, „Din cer au căzut trei mere' (Humanitas Fiction, 2021). Publicația The Guardian a inclus-o pe scriitoarea armeancă în lista celor mai buni șase autori contemporani europeni, iar romanul „Simon' (Humanitas Fiction, 2023) a câștigat premiul Bolșaia Kniga – Premiul Cititorilor în Rusia.
Prilejul interviului a fost vizita lui Narine la București pentru lansarea traducerii în limba română a romanului „Simon'.
Psiho
– Bărbați care pot cuceri orice femeie, pentru că au curaj să intre în vorba cu oricine și pot spune exact ceea ce consideră că vrea acea persoană să audă, pentru a o cuceri. Din perspectiva carierei sau a banilor, acești bărbați sunt adevărați vânători care își propun anumite scopuri pe care le ating folosindu-se de o gamă variată de tactici sau comportamente. În dormitorul conjugal însă, comportamentul lor lasă mult de dorit.
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/02/teo-trandafir-podcast.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/astrolog-urania-1.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_1b10f645f493a2e152601e79b2e1b9f4.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/brigitte-pastrama-mostenire.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/01/vacanta-dani-otil-si-gabriela.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/07/gyorfi-cu-fam.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/05/dana-rogoz-si-radu-dragomitr.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/laura-cosoi-scaled.jpg)