Însărcinată în 8 luni, Laura Cosoi a apărut la Premiile Gopo 2024 într-o rochie mulată și cu sandale cu toc
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2024/04/Laura-Cosoi-Premiile-GOPO-2024-3.jpg)
Însărcinată cu al patrulea copil, Laura Cosoi a strălucit la gala de decernare a Premiilor Gopo 2024, eveniment care a avut loc în seara de 29 aprilie, la Teatrul Național din București!
La evenimentul cunoscut drept „Oscarurile românești', actrița Laura Cosoi e nelipsită. Deși e însărcinată în opt luni cu al patrulea copil, vedeta a participat la eveniment alături de soțul ei, omul de afaceri Cosmin Curticăpean.
Actrița a îmbrăcat o rochie neagră, foarte mulată, care i-a pus sarcina în evidență, peste care a avut un halat subțire și vaporos, ce i-a dat un plus de valoare ținutei. Chiar dacă e gravidă, Laura Cosoi nu a renunțat la tocuri, a purtat sandale înalte, perfect asortate cu rochia ei. În privința coafurii, a apărut cu părul prins într-un coc lejer, iar machiajul a fost unul intens la ochi, care i-a pus în evidență trăsăturile, scrie Libertatea.
La eveniment, Laura Cosoi a socializat cu Andreea Raicu, care a purtat o ținută accesorizată cu elemente reciclate dintr-un calculator.

Trucul la care apelează Laura Cosoi să își păstreze silueta în timpul sarcinii. Actrița va naște luna viitoare cel de-al patrulea copil
Laura Cosoi arată senzațional în luna a 8-a de sarcină și își împărtășește trucul pentru a-și menține silueta splendidă în această perioadă specială. Actrița a dezvăluit că secretul ei constă într-o combinație echilibrată de alimentație sănătoasă și activitate fizică moderată.
Cu toate că nu s-a cântărit niciodată de când a rămas însărcinată, Laura a evidențiat importanța unei hidratări corespunzătoare și a unei atenții deosebite la alimentație. Consumul generos de lichide și evitarea exceselor culinare sunt elemente cheie în rutina sa zilnică.
„Nu m-am cântărit niciodată! Doar în primul trimestru, la prima sarcină. Atât! Nu vreau să am această presiune a cântarului, mi se pare că nu aș putea să gestionez bine. Una este cum te simți, alta este cum te vezi, cum te văd ceilalți, ce scrie acolo. Mi se pare că totul are legătură cu percepția! Nu vreau să mă stresez. Știu să îmi controlez destul de bine alimentația ca să fiu în regulă.
Beau multe lichide! Cumva, am învățat rețeta. Important în sarcini, în general, este să nu iei multe kilograme în primul trimestru, chiar și în al doilea. Dacă s-ar putea să nu ai un avânt foarte mare este bine, dar nu se poate controla chestia asta neapărat, depinde de persoană! De data aceasta burta s-a văzut mult mai repede și mi se pare că este mai mare!
Copilul este cel mai mare de până acum la vârsta aceasta de sarcină! Doamne ajută să crească frumos până la final! Da, este un copilaș măricel!, a declarat Laura Cosoi pentru ego.ro.
Foto: Dumitru Angelescu
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/salate-cu-proteine-pentru-slabit.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/irina-ponta-si-maria-ponta-la-ceremonie.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_a62fb59ca96721f3fc3002a5385f12e2.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/03/ianca-si-razvan-simion.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/livia-graur-in-budapesta.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/iuliana-luciu-la-platane.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/nutu-camataru.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/01/theo-rose-2.jpg)