George Găină, românul care i-a gătit lui Leonardo DiCaprio, participă la „Chefi la cuțite”. Povestea concurentului care a muncit în Germania

Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

George Găină face furori în noul sezon „Chefi la cuțite'. Emisiunea prezentată de Irina Fodor are o premieră maraton cu 5 ediții consecutive: sâmbătă și duminică, 2 și 3 septembrie, de la ora 20:00, și luni, marți și miercuri, 4, 5 și 6 septembrie, de la 20:30.

Unul dintre concurenții care pășesc weekendul acesta în platoul Chefi la cuțite are 32 de ani și le dezvăluie juraților o experiență specială din parcursul lui ca bucătar. Dacă în prezent, George Găină lucrează în Germania, la întâlnirea cu cei trei Chefi el a povestit care a fost apogeul carierei sale în bucătărie: George a avut ocazia să gătească pentru unele dintre cele mai mari vedete internaționale pe luxosul iaht care i-a aparținut celebrului armator grec Aristotel Onassis, scrie a1.ro.

'Acum doi mă aflam tot în Germania, unde a apărut această oportunitate de a lucra pe vasul Christina O., care a fost al lui Onassis. Eram patru bucătari pe iaht și acolo am avut șansa să gătim pentru Leonardo DiCaprio, Mike Tyson și Cuba Gooding Jr., evenimentele de pe vas fiind extrem de restrânse, cu cel mult 32 de invitați', a dezvăluit George la întâlnirea cu jurații.

Ce preparat a pregătit concurentul pentru etapa preselecțiilor, care va fi reacția celor trei Chefi și câte cuțite va primi George telespectatorii vor afla în acest weekend.

chefi-la-cutite_george-gainaSeparatorVEZI FOTOPOZA (1 / 4)

Rikito Watanabe s-a alăturat echipei „Chefi la cuțite'

Rikito Watanabe, care a făcut parte din sezonul 9 al emisiunii de la Antena 1, le va fi aproape juraților atât la probele pentru amulete, cât și la jocurile desfășurate în camera de relaxare. Rămâne, însă, de văzut cât îi va ajuta și cât îi va încurca, de fapt, Rikito, cel care va fi sursa multor situații comice pe parcursul emisiunii.

„Noul meu job la Chefi la cuțite mă face foarte fericit – este ca un vis devenit realitate. Dar, în același timp, trebuie să recunosc că am cele mai mari emoții', a declarat Rikito.

„Riki a fost în echipa mea, sunt feblețea lui. Și mie îmi place foarte mult Riki și țin foarte mult la el', a declarat Chef Bontea, care a câștigat cele mai recente sezoane „Chefi la cuțite'. „Cel mai înfocat adept al lui Sorin Bontea din istoria noastră ne va fi asistent. În același timp, Riki este un băiat pe care eu îl apreciez extraordinar de mult pentru sinceritatea și onestitatea lui', a comentat Chef Dumitrescu. „Ne mărim familia, ceea ce e un lucru foarte frumos. Dar nu pot să nu mă gândesc că… Riki va juca rolul de agent secret al lui Bontea ca să ne saboteze pe noi. Dacă îi lipsea ceva acestei emisiuni pentru momentele din culise, din camera de relaxare, acest ceva e Riki. Ce se întâmplă acolo e de Doamne ferește, veți vedea!', a punctat amuzat Chef Scărlătescu.

A apărut ediția de august a revistei Avantaje

Am creat un număr special pentru toți cei care adoră să citească pe sezlong, la plajă, să răsfoiască o revistă cu informații de calitate dimineața la cafea sau să descopere cu satisfacție, ultimele cercetări medicale, sfaturi bazate pe zeci de studii ale specialiștilor nutriționiști, psihoterapeuți, traineri și beauty experts.

DOSAR SPECIAL – Istoria costumului de baie pentru femei este fascinantă și reflectă schimbările culturale, sociale și de modă de-a lungul timpului.

INTERVIURI

– Zeruya Shalev este una dintre cele mai cunoscute scriitoare israeliene, romanele ei fiind traduse în peste 27 de limbi. Un om care se apropie de cuvinte ca de un miracol a început prin a scrie poezie și abia apoi s-a îndreptat către proză. Cred că frazele ei delicate, ilustrând adesea momente de introspecție, încă păstrează suflul versurilor, printr-o aplecare spre metaforă, spre cuvintele care se așază unul lângă altul ca într-un șirag fragil. Excepție nu face nici romanul „Destin’ (Humanitas Fiction, 2023), cea mai recentă carte a autoarei.

– Cu 13 cărți la activ, Corina Ozon nu este doar o scriitoare prolifică, ci și una foarte versatilă, căreia-i place să surprindă, indiferent de genul pe care-l abordează. Publicat recent la editura Trei, romanul „Cineva în orașul ăsta te iubește’ e considerat de scriitorul Liviu Surugiu „un roman-fenomen, cum nu s-a mai scris’ la noi, comparat cu celebrul serial „Dosarele X’ și este o poveste care îmbină cu succes suspansul, misterul și iubirea.

SĂNĂTATE

– „Peste 90% dintre cancerele de col uterin sunt determinate de o infecție cu o tulpină HPV de risc înalt’

– Obsesiile alimentare: este o linie foarte fină între a fi preocupată să mănânci sănătos și a face din asta o fixație. Cum știi când ai depășit granița?

Află mai multe din ediția print Avantaje august: https://magazines.ringier.ro/brands/avantaje/

Urmăreşte cel mai nou VIDEO incărcat pe avantaje.ro
Recomandari
Mai multe din Vedete