Cristina Spătar a luat pastile de slăbit înainte de nuntă și a chemat Salvarea: „Au intrat copiii peste mine în camera mea, săracii, ce s-au speriat”
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2023/04/cristina-spatar-si-familia-3-1-e1681826039701.jpg)
Cristina Spătar a explicat de ce i s-a făcut rău în ziua nunții, dar și cum Salvarea a venit să-i facă perfuzii înainte de petrecere. Artista nu s-a uitat deloc la bani când a organizat frumosul eveniment.
Într-un interviu pentru viva.ro, Cristina Spătar a mărturisit că a ținut o dietă drastică înainte de nuntă, iar acesta a fost motivul pentru care i s-a făcut rău. Ea a cerut să vină Salvarea, astfel că i s-au administrat mai multe perfuzii pentru a rezista în ziua cea mare. Fiul ei s-a speriat când a văzut-o întinsă pe pat și cu perfuzie și i-a cerut mamei sale să renunțe la regimul care i-a provocat această stare.
„În pandemie, am luat vreo 4 kilograme. M-am îngrășat și, crede-mă, la 50 de ani nu mai răspunde organismul la fel ca la 35. M-am chinuit să slăbesc și am avut un designer, Mirela Novac, care a insistat să am o rochie spectaculoasă, să car o trenă. Am zis: «Nu se poate așa ceva! Trebuie să intru la dietă!». M-am pus pe bandă, am făcut toate sacrificiile, m-am înfometat, am făcut orice și n-am reușit. În final, am luat niște pastiluțe din astea. Bine, am probat mai multe. Unele care, pur și simplu, îmi tăiau pofta de mâncare. N-am mâncat vreo trei zile. De emoții și de stres pentru nunta asta, n-am dormit vreo trei zile deloc.
Înainte să intru în biserică, pur și simplu, am simțit că leșin și am rugat să vină Salvarea. Nu mai puteam să mă ridic. Au venit paramedicii, două ore și jumătate am stat pe tot felul de cocktailuri. Am avut niște emoții, mi-era o rușine, nu știam cum să fac să mă ridic. Fata de la make-up m-a machiat în pat. Toată lumea s-a implicat, au intrat copiii peste mine în camera mea, săracii, ce s-au speriat! M-au rugat să nu mai fac așa ceva. Albert e mare, are 14 ani, m-a luat în brațe și m-a certat: «Mami, ești cea mai frumoasă, nu mai face asta!.» În final, am renunțat. În ziua nunții, a fost ultima pastiluță. De atunci, mănânc, am mai pus un kilogram, dar sunt OK'
Cristina Spătar nu s-a mai gândit să se recăsătorească după divorțul de Alin Ionescu. Noul partener al cântăreței nu a renunțat până când nu a dus-o pe aceasta în fața altarului.
„În 2016, când am divorțat, am zis că în viața mea nu o să mă mai mărit. Și uite că am întânit omul care a făcut tot posibilul să mă convingă, prin tot felul de mijloace. (râde) Pur și simplu, un om care nu s-a lăsat bătut și care nu se lasă. Tot timpul a venit cu argumente și, în final, uite că am făcut și pasul, și cred că am făcut bine. (zâmbește)'
Vedeta a fost foarte încântată de nunta pe care a organizat-o. Au fost folosite 9.000 de hortensii și 3.000 de cale pentru decor. Cristina Spătar nu s-a uitat deloc la bani când a venit vorba despre nuntă, astfel că a apelat la cele mai bune servicii pentru frumosul eveniment.
„Ce să-ți zic, eu am ales cele mai de calitate servicii. Dacă vedeai cât de frumos a putut să fie decorul, au venit vreo 9.000 de hortensii, 3.000 de cale… Eu am ales cala ca floare de nuntă și totul s-a învârtit în jurul acestei idei. M-am implicat de la decor – am colaborat foarte strâns cu firma – la sunet, muzică, repetiții. Artiștii pe care eu i-am chemat sunt unii dintre cei mai buni, cei mai mari din România. Toți artiștii mari au nevoie de repetiții.
Am fost și la repetiții, am fost și la aranjamente, la cei care au avut candy barul venit din Chișinău. Tortul ăla, tot așa, a avut nu știu câte tone, kilograme, habar n-am. (râde) Chiar ne-am străduit să fie totul la înălțime, inclusiv gustul prăjituricii din tort. Conținutul prăjiturii eu l-am cerut. Eu am cerut foarte multă lămâie, vanilie, cocos și așa mai departe. O rețetă care mi-a plăcut mie la Veneția. Ei au făcut-o în laborator. Am fost la laborator, în Chișinău, și, în final, le-a ieșit perfect. Nu vreau să vorbesc despre costuri, că n-are sens, dar crede-mă că n-am făcut rabat de la calitate. Am vrut să facem ceva unic.'
Iată ce poți citi în ediția de print a revistei Avantaje, iulie 2023:
Ediția de iulie a revistei Avantaje este ca un balsam pentru suflet. Oferă de toate pentru toți, iar mințile curioase își vor găsi aici subiectul favorit, din orice domeniu. Bucură-te de această minunată vară, fii recunoscătoare pentru toate darurile vieții și rămâi alături de noi, de revista Avantaje:
Beauty
– Obiceiuri care te fac să pari mai în vârstă: știm cu toții că îmbătrânirea este inevitabilă, dar unele obiceiuri și lipsa unei rutine sănătoase accelerează procesul și adaugă tenului, corpului și atitudinii unei persoane mulți ani peste vârsta reală.
Nutriție
– Ai intoleranță la gluten? Iată ce trebuie să afli: glutenul este considerat un alergen periculos fiind trecut în rândul celor 14 alergeni alimentari legiferați în Uniunea Europeană care trebuie evidențiați pe toate listele de ingrediente.
Interviu
– Narine Abgarian a cucerit de la primul ei roman tradus în limba română, „Din cer au căzut trei mere (Humanitas Fiction, 2021). Publicația The Guardian a inclus-o pe scriitoarea armeancă în lista celor mai buni șase autori contemporani europeni, iar romanul „Simon (Humanitas Fiction, 2023) a câștigat premiul Bolșaia Kniga – Premiul Cititorilor în Rusia.
Prilejul interviului a fost vizita lui Narine la București pentru lansarea traducerii în limba română a romanului „Simon.
Psiho
– Bărbați care pot cuceri orice femeie, pentru că au curaj să intre în vorba cu oricine și pot spune exact ceea ce consideră că vrea acea persoană să audă, pentru a o cuceri. Din perspectiva carierei sau a banilor, acești bărbați sunt adevărați vânători care își propun anumite scopuri pe care le ating folosindu-se de o gamă variată de tactici sau comportamente. În dormitorul conjugal însă, comportamentul lor lasă mult de dorit.
Răsfoiește revista aici: https://magazines.ringier.ro/editie/avantaje-iulie-2023/#pagina-1
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/salate-cu-proteine-pentru-slabit.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/irina-ponta-si-maria-ponta-la-ceremonie.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/feed/images/17_a62fb59ca96721f3fc3002a5385f12e2.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/03/ianca-si-razvan-simion.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/livia-graur-in-budapesta.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/iuliana-luciu-la-platane.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2026/06/nutu-camataru.jpg)
:contrast(8):quality(75)/https://www.avantaje.ro/wp-content/uploads/2025/01/theo-rose-2.jpg)