O aeronavă la bordul căreia se aflau managerul și echipa artistei Pink a fost cuprins de flăcări după ce a aterizat luni seara în Danemarca, scrie presa locală, potrivit CBS News. Pink nu s-a aflat la bordul avionului. Niciunul dintre membrii zborului nu a fost grav rănit.
„P!nk nu s-a aflat la bordul aeronavei. Echipa artistei și managerul ei s-au aflat în avion, însă, în final, totul a fost OK”, a mărturisit Kristin Svendsen, purtător de cuvânt al cântăreței în Norvegia.
O aeronavă privată Cessna 560XL a fost surprinsă prăbușindu-se la aterizarea pe Aeroportul Aarhus în Tirstrup, Danemarca, pe 6 august 2019.
O aeronavă la bordul căreia se afla echipa artistei Pink s-a prăbușit la aterizare. Care este starea pasagerilor?
Avionul doar ce aterizase în Danemarca din direcția Oslo, Norvegia. Echipajul se afla în drum spre noua oprire din turneul artistei Beautiful Trauma din orașul Horsens.
Potrivit Poliției din East Jutland, la bordul avionului se aflau 10 persoane. Dintre acestea, patru aveau origini americane, două australiene, iar una britanice.
The Copenhagen Post a confirmat că unul dintre cei doi autralieni de la bordul aeronavei era Roger Davies, managerul cântăreței.
Alături de cei menționați anterior, în aeronavă se afla și echipajul de zbor, un pilot și un steward, ambii germani, și un pilot austriac. Nimeni nu a fost rănit. Poliția a mai dezvăluit și că aeronava germană a fost anterior înregistrată.
Vestea acestei prîbușiri vine la puțin timp de la dezvăluirea DJ-ului și producătorului Diplo că avionul său privat a aterizat de urgență după ce s-a descoperit o crăpătură în parbriz.
Foto: Hepta.ro
Citește și: