După ce Ducii de Cambridge, Kate Middleton și Prințul William, alături de copiii lor, Prințul George, Prințesa Charlotte și Prințul Louis, au fost zăriți ieri dimineață pe aeroportul Aberdeen, fanii familiei regale au presupus că o nouă reuniune Cambridge-Sussex va avea loc în weekendul ce urmează.
Cu toate acestea, Prințul Harry și Meghan Markle nu se vor alătura Reginei, Prințului Philip, Prințului William, lui Kate Middleton și restului familiei regale în Scoția, Harry având un alt angajament în Londra, angajament anterior confirmat.
Sâmbăta aceasta, proaspătul tătic va fi prezent la Cupa Finală a Ligii Challenge de Rugby de pe Stadionul Wembley.
Harry, care este un mare fan al rugby-ului, sport pe care îl joacă încă din gimnaziu, va fi invitatul de onoare al meciului dintre echipele St Helens și Warrington Wolves.
Anterior vice-patron, Harry (34 de ani) a devenit patronul oficial al Ligii de Rugby în luna decembrie a anului 2016, urmându-i Reginei, care s-a aflat la conducerea acesteia încă din 1952.
În timp ce Ducii de Sussex vor rămâne în Anglia, Prințul William și Kate Middleton își vor petrece weekendul alături de Regină și de Prințul Philip în Balmoral.
Cuplul a fost surprins aterizând pe aeroportul Aberdeen alături de cei trei copii ai lor joi dimineață.
Bona cuplului, Maria Turrion Borrallo, a fost de asemenea surprinsă în imagini. Membrii familiei regale vizitează Scoția an de an pentru a petrece, pe rând, timp în compania Majestății Sale Regale Regina Elisabeta a II-a.
Până acum, vara aceasta, fanii familiei regale i-au putut vedea pe Prințul Andrew și Prințesa Beatrice, Prințul Charles și soția lui Camilla Parker, Prințul Edward, Sophie și copiii lor, la slujba de duminică alături de Majestatea Sa.
Ca în fiecare an, Ducesa de Cambridge va fi mai mult ca sigur prezentă la slujbă alături de bunica soțului ei.
Foto: Hepta.ro
Sursă: Hello! Magazine
Citește și: